راهنمای خرید خط چشم

یکی از محصولات مورد استفاده خانم ها خط چشم است . استفاده از خط چشم باعث می شود تا چشمان شما کشیده تر و درشت تر شوند .

انواع خط چشم

خط چشم مایع

خط چشم مایع یکی از مدل های نسبتا سخت خط چشم است و اکثرا برای اراد حرفه ای کاربرد دارد .

برس مویی این مدل خط چشم به راحتی روی پلک نمی خوابد به همین دلیل کشیدن خط چشم با استفاده از خط چشم مایع دقت و ظرافت خاصی می طلبد . هم چنین کوچکترین تکان و لرزش دست می تواند باعث سیاه شدن چشم ها شود .

استفاده از این مدل خط چشم مژه های شما را پرپشت نشان می دهد . نکته مهم در استفاده از این مدل خط چشم این است که باید مدتی را صبر کنید تا خط چشم کاملا خشک شود .

خط چشم مدادی

یکی از پرطرفدارترین خط چشم ، خط چشم مدادی یا مداد چشم است . استفاده از این خط چشم برای همه افراد ، چه مبتدی و چه حرفه ایی بسیار راحت است . با تیز کردن نوک مداد می توانیم خط چشم باریکی روی پلک ها کشید . برخلاف خط چشم های دیگر از این محصول می توان برای داخل چشم نیز استفاده کرد .

خط چشم ماژیکی

از دیگر انواع خط چشم می توان به خط چشم ماژیکی اشاره کرد . سر این مدل از خط چشم دقیقا مانند ماژیک است و از این رو استفاده از آن نسبت به خط چشم مایع و مویی خیلی راحت تر است . این خط چشم ماندگاری بالایی دارد ولی شستن و پاک کردن آن خیلی دشوار است .

خط چشم ژله ایی

این نوع خط چشم حالت کرمی داشته و اکثرا در ظرف های کوچک نگه داری می شود . برای استفاده از این خط چشم باید از براش مخصوص استفاده کرد و چون پایه کرمی دارد ماندگاری بالایی دارد و پاک کردن آن دشوار خواهد بود .

نکته دیگری که باید توجه داشته باشید این است که هر بار پس از استفاده درب محصول را به درستی ببندید تا از خشک شدن آن جلوگیری کنید .

انواع مدل خط چشم کشیدن

  • خط چشم منناسب چشم های پف دار

اگر چشم های پف دار دارید باید با استفاده از خط چشم پف چشمان خود را از بین ببرید ، برای اینکار خط چشم را از وسط چشم به سمت بیرون بکشید . انتهای خط چشم خود را کمی خارج تر از خط اصلی چشم کشیده و حالت گربه ایی ایجاد کنید . اینکار توجهات را از پف پلک دور خواهد کرد .

  • خط چشم مناسب چشم های ریز

اگر مایل باشید چشمان درشت تری داشته باشید ، اول باید به این نکته توجه کنید که به هیچ عنوان داخل چشم خود را نکشید ، چرا که باعث ریزتر شدن چشمها می گردد . هم چنین خط چشم را خیلی پهن نکشید و گوشه های خط چشم را خارج از خط اصلی چشم بکشید تا چشمان شما کشیده تر به نظر برسد .

  • خط چشم مناسب چشم های درشت

اگر چشم های درشتی دارید بهترین گزینه برای کشیدن خط چشم می باشد . خط چشم های پهن و دنباله دار می توانند چشمان شما را بزرگ تر نیز نشان دهند . اگر چشمان شما گرد است خط چشم خود را به سمت بیرون کشیده و یا خط چشم های گربه ایی را امتحان کنید تا چشم های شما کشیده به نظر برسد .

  • خط چشم مناسب چشم های گود

برای چشم های گود خط چشم باریک بهترین گزینه است . قسمت های داخلی چشم را یک خط باریک کشیده و کمی آن را دنباله دارد کنید .

  • خط چشم برای چشمهای فاصله دار

اگر چشمان شما فاصله نسبتا زیادی با یکدیگر دارند بهتر است در هنگام کشیدن خط چشم ، تمرکز خود را بیشتر روی قسمت های داخلی چشم بگذارید.

سخن آخر :

همانطور که می دانید چشم یکی از حساس ترین و مهم ترین اعضای صورت است . از این رو باید حتما از آن مراقبت کرده و به آن رسیدگی کنید . به همین دلیل توصیه می کنیم از محصولات آرایشی مرغوب خصوصا خط چشم های با کیفیت استفاده کنید تا چشمان شما دچار حساسیت نشود.

 

سید مسعود عسکری
درباره ما
ارسال دیدگاه