ماسک صورت و فواید آن

چرا باید از ماسک صورت استفاده کنیم؟

سلامت پوست ارتباط مستقیمی با زیبایی آن دارد و به همین دلیل هزار و یک روش برای رسیدگی به پوست را شاهد هستیم. یکی از این روش‌ها که کارشناسان سلامت پوست تأکید زیادی به آن دارند استفاده از ماسک صورت است.

استفاده از ماسک‌ صورت بسیار آسان است و نسبت به سایر روش‌های مراقبتی هزینه کمتری نیز دارد. از طرف دیگر ماسک صورت اثربخشی بسیار قابل‌قبولی دارد و پس از استفاده شاهد شادابی و طراوت پوست خواهید بود. استفاده از ماسک صورت برای پوست‌های مختلف هیچ مانعی ندارد و در کنار آبرسانی پوست، چربی پوست را متعادل می‌کند و منافذ پوستی را در شرایطی بهینه‌ قرار می‌دهد.

قبل از استفاده از هر ماسک به دنبال این هستیم که فواید ماسک صورت چیست ؟ چه تاثیری بر روی پوست دارند؟ آیا شما از فواید ماسک صورت غافل هستید؟

 

ماسک به چه شکل از پوست ما محافظت می‌ کند؟

ماسک‌ها انواع مختلفی دارند که به شکل‌های متفاوتی از آن‌ها استفاده می‌شود. آنها را باید یا به صورت کرم بر روی سطح پوست مالید یا به شکل نقاب بر روی صورت قرار داد. اما در نهایت وظیفه همه ماسک‌ها مشخص است و باید پوست را صاف و شفاف کنند.

 

 

ماسک صورت و فواید آن

 

انواع ماسک صورت

ماسکها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای کار خاصی استفاده می شود. خاصیت هر ماسک به مواد تشکیل دهنده آن بستگی دارد.

 

– تمیز کننده عمقی

– آبرسان پوست

-روشن کننده

– ضدجوش

– جوانسازی پوست

-سم زدای پوست

 

فواید استفاده از ماسک صورت

برای این‌ که از ماسک بر روی پوست صورت خود استفاده کنید دلایل مختلفی وجود دارند. این دلایل شما را قانع خواهند کرد که استفاده از ماسک صورت برای سلامتی و بهداشت پوست یک موضوع ضروری است.

 آبرسانی ماسک صورت به پوست

آبرسانی و مرطوب نگه داشتن پوست همیشه از اهمیت ویژه ای داشته است. به خصوص با افزایش سن، پوست رو به خشکی می‌رود و شما باید مراقبت‌های لازم را از آن به عمل آورید. استفاده از ماسک یکی از روش‌های آبرسانی به پوست است که می‌تواند مانع از خشک شدن پوست و ایجاد چین و چروک روی آن شود. ماسک ها، توانایی آبرسانی و جلوگیری از خشک شدن آن را دارد. به این شکل رطوبت سلول‌های لایه شاخی و تورژسانس بالا می‌رود، سلول‌ها ورم می‌کنند و به این ترتیب پوست شادابی خود را به دست می‌آورد.

 

ماسک صورت

 پاکسازی عمیق پوست توسط ماسک صورت

-پاکسازی چربی‌ها و آلودگی ها از دیگر کارهایی است که ماسک می‌تواند برای پوست صورت شما انجام دهد. به این شکل برخی از جوش‌ها و آکنه‌هایی که به دلیل بسته شدن منافذ پوست توسط چربی‌ها ایجاد شده اند نیز از بین می‌روند.

-پاکسازی سلول‌های از بین رفته با استفاده از ماسک یکی از بهترین روش‌های پاکسازی پوست است. به این ترتیب سطح رویی پوست از لایه‌های شاخی پاک شده و جای آن را سلول‌های جدید می‌گیرند.

-همچنین ماسک‌ می‌تواند با استفاده از ویتامین‌هایی که دارد کار تغذیه و بهبود بافت صورت را انجام دهد. به این شکل بافت صورت بهبود پیدا می‌کند.

 

کاهش جوش سر سیاه

جوش‌های سر سیاه یکی از رایج‌ترین آکنه‌هایی است که ظاهر زشتی را به صورت می‌دهند. در عین حال این جوش‌ها سلامت و بهداشت پوست را هم به خطر می‌اندازند و به همین دلیل استفاده از انواع ماسک مانند ماسک خاک رس و ذغال می‌تواند چربی‌ها و منافذ بسته پوست را باز کند. به این ترتیب جوش‌های سر سیاه هم از بین می‌روند.

 کاهش اثرات خستگی از روی پوست

اثر خستگی به خوبی می‌تواند در چهره افراد نمایان شود و روش‌های مختلفی برای برطرف کردن خستگی از روی پوست صورت وجود دارد. ماسک با مرطوب نگه داشتن پوست می‌تواند اثرات خستگی را از بین ببرد و مانع از افتادگی پوست شما شود.

ماسک روشن کننده پوست است

تیره شدن پوست صورت دلایل متفاوتی دارد. اما یکی از اصلی‌ترین دلایل آن تولید بیش از اندازه رنگدانه توسط پوست است. بالا بودن ملانین پوست باعث می‌شود که برخی افراد نسبت به دیگران دارای پوست تیره‌تری باشند. حال اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که رنگ پوست صورت برایتان مهم است باید از یک راه مطمئن برای روشن‌تر کردن رنگ پوست و درخشندگی آن استفاده کنید. استفاده از انواع ماسک می‌تواند تیرگی پوست شما را از بین ببرد و شما را صاحب پوستی روشن و درخشنده کند.

ماسک صورت

 افزایش لطافت پوست

داشتن پوستی لطیف علاوه بر سلامتی، زیبایی آن را هم به دنبال خواهد داشت و این موضوع فقط خاص بانوان نیست. تمامی افراد از جمله آقایان هم از داشتن پوستی لطیف و سالم اعتماد به نفس می‌گیرند. بنابراین اگر شما هم تصمیم دارید دارای پوستی شاداب باشید که رطوبت آن هم به اندازه لازم باشد، می‌توانید از انواع ماسک‌های میوه‌ای، عسل و … استفاده کنید.

کاهش چین و چروک صورت

با گذشت زمان پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و به حالت افتادگی می‌رسد. به همین دلیل چین و چروک‌های صورت پیدا می‌شوند. همچنین خوب است بدانید که پوست در مدت زمان 10 سال میزان 10 درصد از ضخامت اپیدرم خود را از دست می‌دهد. بنابراین بهتر است قبل از این که خطوطی را بر روی صورت خود مشاهده کنید به فکر پیشگیری از پیدایش آنها باشید و از انواع ماسک‌های صورت برای پیشگیری و بهبود چین و چروک‌های پوست صورت بهره ببرید.

ماسک صورت

کاهش چربی پوست

داشتن پوست چرب دردسرهایی دارد که برای دوری کردن از آن می‌توانید روش‌های مختلفی را در پیش بگیرید. آکنه و جوش‌ها تنها بخشی از مشکلات پوست چرب است که البته به این مشکلات باید جذب آلودگی‌های محیطی را هم اضافه کنیم. برای خلاصی از چنین شرایطی می‌توانید از انواع ماسک صورت استفاده کنید. استفاده از ماسک می‌تواند چربی صورت شما را به حد مناسب برساند تا از ایجاد آکنه و جذب آلودگی‌ها جلوگیری کند.

 بستن منافذ باز پوست با استفاده از ماسک

منافذ روی پوست، کار تأمین روغن‌های مورد نیاز آن را انجام می‌دهند و لطافت و رطوبت پوست را حفظ می‌کنند تا پوست بتواند خوب تنفس کند. اما در صورتی که منافذ پوست دچار انسداد شوند، گسترش پیدا می‌کنند و این منافذ باز ظاهر بسیار بدی را به صورت می‌دهند. به همین دلیل هم افراد با پوست چرب از منافذ بازتری نسبت به افراد با پوست معمولی و خشک برخوردار هستند.

حال باید با مرطوب سازی پوست لطافت را به پوست خود بازگردانید و از ایجاد منافذ جلوگیری کنید. به همین دلیل ما استفاده از انواع ماسک‌های صورت را به شما توصیه می‌کنیم. ماسک‌های صورت می‌توانند چربی پوست صورت را کنترل کرده و منافذ پوست را در حد مناسب و معقول نگه دارد. به این شکل زیبایی ظاهری پوست شما نیز حفظ می‌شود.

 حذف سلول های مرده از روی پوست

پوست طی یک دوره منظم و مشخص بافت خود را نوسازی می‌کند و سلول‌های قدیمی و مرده، جایشان را با سلول های زنده عوض می‌کنند. بنابراین لازم است که شما به طور هفتگی و منظم کار لایه برداری از پوست را انجام دهید تا بافت مرده جدا شود و جای آن را لطافت سلول‌های زنده بگیرد.

ماسک صورت

از بین بردن سلول‌های مرده باعث می‌شود موادی که برای مرطوب نگه داشتن پوست لازم است به لایه‌های زیرین برسد و گردش خون بیشتر شود. لایه برداری پوست را می‌توانید از طریق ماسک‌ها انجام دهید تا شرایط پوستی شما به حالت ایده‌آل خود برسد. لازم به ذکر است که این کار را باید برای انواع پوست مانند چرب، خشک و … انجام دهید.

روش درست استفاده از ماسک صورت

مرحله اول

پیشنهاد می‌کنیم در وان حمام یا صندلی راحتی قرار بگیرید، از طرف دیگر زمانی را به این کار اختصاص دهید که کسی مزاحم شما نشود چرا که صورت و گردن شما بهتر است تکان نخورد تا ترکیبات ماسک حسابی جذب پوست شود.

اگر گیسوان بلندی دارید، آن‌ها را به پشت سر ببندید تا موها روی ماسک صورت نریزند.

بخور دادن پوست، قبل از استفاده از ماسک، واجب نیست اما اثربخشی ماسک را بالا میبرد. اگر فرصت دارید و بخور 10 دقیقه ای قبل از استفاده از ماسک را انجام دهید، بسیار مفید خواهد بود.

مرحله دوم

پیشنهاد می‌کنیم حتماً قبل از استفاده از ماسک، چهره خود را با آب و یا در صورت امکان با پاک‌کننده‌های روزانه بشویید. پوست صورت باید از هرگونه آرایش، چربی و آلودگی‌ها پاک باشد تا ترکیبات ماسک به خوبی راه خود را به داخل پوست پیدا کنند.

ماسک

مرحله سوم

پوست صورت باید قبل از زدن ماسک مرطوب باشد، سپس ماسک را به آرامی روی پوست قرار دهید. در حین زدن ماسک از برخورد ترکیبات آن با نواحی دور چشم برحذر باشید. منافذ بینی شما نیز باید باز بماند تا به راحتی تنفس کنید. ماسک را به گونه‌ای قرار دهید تا تمامی نواحی صورت، گردن را پوشش دهد.

مرحله چهارم

پس از این که ماسک را به شیوه‌ای که گفتیم روی صورت قرار دادید حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید، ترکیبات بعضی از ماسک‌ها نیاز به زمان بیش‌تری برای جذب شدن دارند، در نتیجه حتماً طبق دستورالعمل نوشته شده روی ماسک عمل کنید.

 

مرحله پنجم

پس از انجام موارد بالا نوبت برداشتن ماسک فرا می‌رسد، بیش‌تر ماسک‌ها ترکیباتی دارند که روی پوست می‌چسبند. در نتیجه در حین برداشتن این ترکیبات مواظب پوست باشید. کافی است که پوست صورت را آب ولرم بشویید. برای شستشو پوست را نمالید و اجازه دهید ترکیبات به آرامی از صورت شما پاک شوند.

قبل از ماسک صورت چه کنیم؟

قبل از ماسک، مقداری ژل یا کرم چشم به پوست دور چشم بمالید. این کار باعث آبرسانی و شادابی ناحیه حساس دور چشم خواهد شد.

زمانی که ماسک خشک شد و وقت برداشتن آن فرا رسید یک تکه پارچه خیس روی صورت قرار دهید و چند ثانیه بگذارید در همین حالت باقی بماند. این کار را چندین بار تکرار کنید تا ترکیبات ماسک حالت چسبندگی خود به پوست را از دست بدهند و راحت‌تر جدا شوند.

ماسک

ماسک صورت، این توانایی را دارد که وضعیت خاص پوست شما یا بعضی از مشکلات پوستی را درمان کند. ماسک صورت باید رطوبت مورد نیاز را به پوست خشک یا کم‌ آب بازگرداند. اگر پوست دچار قرمزی یا التهاب شده باشد، ماسک باید التهاب را تسکین دهد  . برای پوست چرب ، ماسک صورت می‌تواند ناخالصی‌ها را از پوست بیرون بیاورد.

اگر دو سه هفته ماسک استفاده کنید و دیگر ادامه ندهید، انتظار اثربخشی بالا نداشته باشید. اگر شروع به استفاده از ماسک کردید، حتما آن را منظم و طولانی مدت انجام دهید. بهترین حالت استفاده، دو بار در هفته و حداقل دو ماه است.

 

بعد از ماسک صورت چه کنیم؟

بعد از شستشوی ماسک، پوست صورت را خوب خشک کنید و با یک پد پنبه ای مقداری تونر بر روی پوست صورت و گردن بمالید (تونر منافذ باز پوست صورت را کوچک تر می کند)، پس از آن هم مقدار بسیار کمی کرم مرطوب کننده بر روی پوست صورت بمالید تا از خشک شدن پوست جلوگیری کند.

استفاده منظم از ضد افتاب مخصوصا بعد از استفاده از ماسک و لایه بردار ها فراموش نشود

برای دیدن از انواع ماسک صورت فروشگاه معتبر ایران آف کالا اینجا کلیک کنید.

عاطفه عسکری
درباره ما
ارسال دیدگاه